U okviru projekta o održivom upravljanju otpadom održane su radionice
Održivi razvoj

Održana edukacija đaka o održivom upravljanju otpadom

Projekat „Zeleni koraci: Edukativna kampanja za održivom upravljanje otpadom“ podrazumevao je organizovanje dve radionice sa decom nižih razreda osnovne škole o upravljanju otpadom na teritoriji grada Pančeva i okoline.

Održana edukacija đaka o održivom upravljanju otpadom
Održana edukacija đaka o održivom upravljanju otpadom

tručni tim udruženja „Malin“ osmislio je program koji na kreativan i inspirativan način približava ekološke principe deci. Radionice su održane u Osnovnoj školi „Žarko Zrenjanin“ u Banatskom Novom Selu i Osnovnoj školi „Bratstvo Jedinstvo“ u Pančevu, gde su deca na interaktivan način upoznata sa principima zaštite životne sredine.

Primaran cilj projekta bio je podizanje javne svesti o značaju održivog upravljanja otpadom, pružanje praktičnih saveta za smanjenje količine generisanog otpada i edukacija o pravilnom sortiranju različitih vrsta otpadnih materijala. Kroz zanimljive prezentacije i edukativne aktivnosti, stručnjaci su uspeli da na jednostavan i razumljiv način objasne kompleksne ekološke koncepte.

Cilj ovog projekta bio je podizanje svesti javnosti o značaju održivog upravljanja otpadom. Zatim, pružanje praktičnih saveta za smanjenje količine otpada. Kao i koji se proizvodi i pravilno upravljanje postojećim otpadom.

Projekat je realizovan zahvaljujući finansijskoj podršci Grada Pančeva kroz konkurs za projekte u oblasti zaštite životne sredine. Ovakve inicijative ključne su za formiranje ekološki odgovornih generacija koje će razumeti importance individualnog doprinosa zaštiti planete.

Održivo upravljanje otpadom u Pančevu

Kroz interaktivna predavanja i praktične demonstracije, deca su naučila kako svakodnevnim malim koracima mogu doprineti očuvanju životne sredine. Poseban naglasak stavljen je na principe recikliranja. Zatim, smanjenja otpada i razvijanja svesti o environmentalnim izazovima.

Projekat „Zeleni koraci: Edukativna kampanja za održivom upravljanje otpadom“ pokazuje da education ima ključnu ulogu u transformaciji ekoloških navika. Udruženje „Malin“ time nastavlja tradiciju inovativnih environmentalnih projekata koji imaju za cilj podizanje kvaliteta života i świesti o zaštiti životne sredine u Pančevu i okolini.

Ovaj projekat je više od običnog edukativnog programa – on predstavlja investiciju u budućnost, gde svako dete postaje ambasador zelenih principa i aktivni učesnik u očuvanju naše planete.Projekat udruženja “Malin” sufinansiran je na konkursu Grada Pančeva za projekte u oblasti zaštite životne sredine.